Skontaktuj się z nami

Była żona nasłała na Zamachowskiego komornika

Takiego ciosu od byłej żony Zbigniew Zamachowski (56 l.) się nie spodziewał. Choć od ponad pięciu lat płaci kilkanaście tysięcy alimentów miesięcznie, Aleksandra Justa (48 l.) nasłała na niego komornika.

Zamachowski od kilku miesięcy walczy o obniżenie alimentów. Przez ostatnie 5 lat płacił najpierw 18 tys. zł, a potem 16 tys. zł miesięcznie – po 4,5 tys. na dwójkę dzieci niepełnoletnich i po 3,5 tys. na dwójkę dzieci pełnoletnich. Z 23-letnią Marysią i 20-letnim Antonim ustalił jednak, że będzie im przesyłał 2500 zł miesięcznie. Sąd nie zanegował tej decyzji. Gdy pod koniec lata jego kolejny syn Tadeusz skończył 18 lat, aktor uznał, że powinien dostawać tyle, co starsze rodzeństwo. Od dwóch miesięcy chłopak dostaje więc od ojca 2,5 tys. zł. Była żona, aktorka Aleksandra Justa, stwierdziła jednak, że to za mało i poszła do komornika. – Komornik natychmiast wszedł na pensję Zbyszka z Akademii Teatralnej – opowiada nam znajomy Zamachowskiego.

– Zbyszek jest załamany. Ma nadzieję, że sąd rozpatrzy jego racje i egzekucja zostanie cofnięta – dodaje. – Aleksandra uważa, że Zbyszek powinien jej wciąż płacić 18 tysięcy. Tłumaczy, że takie kwoty zapewnią życie jej pociechom na dawnym poziomie – mówi nam z kolei przyjaciółka Justy. – Alimenty, które dostaje, uważa za niepełne. Skarży się, że Zbyszek jest jej winien mnóstwo pieniędzy – dodaje.

W 2012 roku Zamachowski sam zgodził się na wysokie alimenty, bo występował wówczas w „Bitwie na głosy”. Za odcinek dostawał 10 tys. zł i mógł sobie na to pozwolić. Ale program się skończył i od kilku lat Zamachowski żyje z teatralnych pensji. Bywają miesiące, w których nie jest w stanie zarobić kilkunastu tysięcy. Ostatnio zrezygnował z prestiżowej pracy w Teatrze Narodowym, bo ma nadzieję, że zarobi więcej, jeżdżąc ze swoim recitalem po Polsce. – Żądanie takich sum jest ze strony byłej żony niemądre. To robienie psychicznej kaleki z pełnoletniego dziecka, które samo nie będzie miało potrzeby zarabiać – komentuje takie sytuacje prezes Narodowego Centrum Ojcostwa Ireneusz Dzierżęga. – Przyjęło się, że artystów stać na wszystko. A dla nich to również ogromny wydatek – dodaje.

https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/aleksandra-justa-naslala-komornika-na-zbigniewa-zamachowskiego/1y52mmb